GALA EKOLOGICZNA

13 czerwca odbyła się Gala Ekologiczna Dzielnicy Ursynów, w której uczestniczyli uczniowie placówek oświatowych z naszej dzielnicy. Wydarzenie było podsumowaniem działań ekologicznych, prowadzonych w roku szkolnym 2022/2023. Prezentacje działań i dorobku młodych ludzi oraz ich nauczycieli były niezwykle interesujące i inspirujące. W naszym Liceum realizowaliśmy projekt Erasmus+ dotyczący bioróżnorodności we współpracy z tureckim partnerem z Izmiru.  Opiekunkami tego przedsięwzięcia były Panie Jolanta Mitura i Katarzyna Gapinska. Uczestniczyliśmy również w spotkaniach z przedstawicielami Komisji Europejskiej na temat Zielonego Ładu jako Szkola Ambasador PE. Organizowaliśmy konkursy, ankiety, przygotowywaliśmy plakaty informacyjne i festyny pozyskując środki na zakup dodatkowych koszy do segregacji śmieci. Od kilku lat wyjątkowym miejscem w naszej szkole jest patio – cudownie ukwiecone, o które dba Pani Prof. Dorota Mackowiak i Pan Prof. Jacek Kalata wraz z uczniami.

Galę poprowadził Pan Prof. Darek Janik.

Nasza prezentacja: LXIII_poprawiona

Jola Wiszniewska