Jak pięknie się różnić?

Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy 1c podczas zajęć warsztatowych w Muzeum Polin 7 listopda 2018 . Była to kolejne działanie w ramach realizowanego w naszej szkole projektu  Erasmus +  Act 4 Peace.

Projekt ma na celu promowanie pokoju i tolerancji oraz umiejętności  rozwiązywania konfliktów i przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na religię, narodowość, niepełnosprawność czy kolor skóry.

Głównym celem zajęć było pokazanie, że różnice mogą prowadzić do konfliktów ale mogą też być bogactwem, z którego grupa czerpie.

Podczas warsztatów uczniowie wykonywali ćwiczenia, które poruszają temat różnorodności wewnątrz ich klasy i w szerszym kontekście społecznym. Wyjaśniali co to jest dyskryminacja i dlaczego ważne jest, żeby jej przeciwdziałać. Rozwiązując zadania na wystawie stałej zastanawiali się, czy w Polsce XVI wieku różnorodność była ważną wartością.

Słowa kluczowe tych zajęć to : różnorodność, tolerancja, komunikacja

Jolanta Wiszniewska