Klockonomia poraz drugi

legonomia t

Już poraz drugi odbyły się warsztaty z “Klockonomii’- zajęcia poprowadził pan Kamil Pruchnik, twórca projektu. Uczniowie klasy 2f i 1d podejmowali decyzje jako rządzący państwem “Legolandia”. 

“Klockonomia to edukacyjna gra planszowa, która w interaktywny sposób uczy podstaw ekonomii. Gra polega na podejmowaniu decyzji dotyczących polityki i gospodarki, a następnie przenoszeniu wyników na planszę z klockami uwidaczniającymi postępy w grze. Gra odbywa się pod nadzorem osoby kontrolującej, w klasie podczas 45-minutowej lekcji Podstaw Przedsiębiorczości. Klasa podzielona jest na 3-4-osobowe drużyny, które rywalizują ze sobą.

Gracze wcielają się w rolę rządu, który ma 4 lata na przeprowadzenie pewnych zmian. Celem gry jest zbudowanie najlepszej gospodarki, opisanej przez PKB, konsumpcję, dług publiczny i bezrobocie. Poszczególne wskaźniki przedstawione są jako wieże z klocków, przebudowywane po przeprowadzeniu kolejnych reform…”

Czytaj wiecej: http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=675:klockonomia-nauka-ekonomii-klockami-lego&catid=10&Itemid=119

{gallery}lego_2{/gallery}

Skip to content