KONFERENCJA WCIES w LXIII LO„Projekty europejskie w praktyce”

        Na konferencję Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń zorganizowaną w naszym liceum w dniu 24 listopada 2022 przybyło ponad 40-tu nauczycieli z całej Warszawy. Przy warunkach prawdziwie zimowej aury, która tego dnia utrudniała dojazd do LXIII LO należy docenić zainteresowanie nauczycieli tematem „Projekty europejskie w praktyce”, który przez wiele miesięcy koordynowała Ewa Rysińska doradca metodyczny ds., języków obcych – niestety chora i nieobecna na spotkaniu.

      Po gorącym przywitaniu obecnych przez Panią Dyrektor Annę Jurek rozpoczęły się wystąpienia prelegentów dotyczące w większości realizacji projektów Erasmus+. Po brawurowej prezentacji Jolanty Wiszniewskiej na temat „Doświadczeń szkoły Epas”, o swoim podręczniku edukacji europejskiej opowiadała Małgorzata Malczyk, a Jolanta Mitura o „Akredytacji – na przykładzie LO im. L. Kossutha”. W dalszej części konferencji wypowiedziała się Anna Zawadzka o „Długoterminowych wyjazdach uczniowskich”, Karolina Majk i Krystian Iwaniuk  o „Wyzwaniach szkolnych. Mobilności kadry w projekcie Erasmus+” i Elżbieta Rutkowska na temat dokumentacji w projektach europejskiej. Prawdziwą furorę zrobił Michał Adamiak koordynator na Polskę projektu Convoi 77, który połączył się on-line z uczestnikami konferencji.

     Po pierwszej części konferencji rozpoczęły się warsztaty w dwóch turach przy 5 równoległych opcjach do wyboru, które prowadzili zarówno nauczyciele Kossutha jak i zaproszeni goście z innych placówek. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia przygotowane przez Jolantę Miturę „Edukacja klimatyczna i zrównoważony rozwój”, ale też przez Ingę Chrościcką -Woźniak – „Jak przeciwdziałać przemocy w szkole?” oraz przez Magdalenę Janowską i Mikołaja Sankowskiego o „Narzędziach TIK…”

     Zdaniem organizatorek jak i uczestników konferencji spotkanie okazało się udane, ponieważ dostarczyło wiele praktycznych wniosków na temat przygotowania i realizowania projektów europejskich w szkołach różnych typów. O dobre nastroje i rozgrzanie zziębniętych rąk postarały się nauczycielki naszego liceum goszcząc własnoręcznie upieczonymi ciastami, ale też aromatyczną kawą i herbatą.  

Wszyscy uczestnicy otrzymali prezentacje pokazywane w czasie konferencji oraz ebook z artykułami nauczycieli LXIII LO.

Maria Jurzyk

Konferencja
Skip to content