LAW IN ACTION, CZYLI PRAWO NA CO DZIEŃ

Mamy przyjemność poinformować, że Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie organizuje już piątą edycję Konkursu dla młodzieży w wieku 13–19 lat łączącego naukę o prawie i zabawę pod hasłem „LAW IN ACTION, CZYLI PRAWO NA CO DZIEŃ”.

Celem naszego projektu jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na to, że prawo jest wokół nich i mogą się zetknąć z jego działaniem na każdym kroku. Jesteśmy przekonani, że nasze przedsięwzięcie zachęci młodzież do kreatywnego przedstawiania rzeczywistości przy użyciu narzędzi, które są nieodłącznym towarzyszem w ich codziennym życiu – telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów, itp.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Konkursu „LAW IN ACTION, CZYLI PRAWO NA CO DZIEŃ” jest pomoc prawna dla uchodźców wojennych. Konkurs obejmuje stworzenie autorskiego materiału audiowizualnego – filmu, w którym uczestnicy przedstawią swój pomysł na propagowanie wiedzy na temat pomocy prawnej dla uchodźców wojennych.

Film można nakręcić w dowolnej technologii, dowolnym sprzętem (kamerą, aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym). Długość filmu nie może przekraczać 2 minut. Oceniana będzie zarówno warstwa merytoryczna, jak i artystyczna filmu.

Za zdobycie trzech pierwszych miejsc przewidujemy nagrody w postaci voucherów do wykorzystania w sieci Empik, o wartości:

1. Nagroda za zajęcie I miejsca – 2000 zł

2. Nagroda za zajęcie II miejsca – 1500 zł

3. Nagroda za zajęcie III miejsca – 1000 zł

Oprócz nagród głównych, wymienionych powyżej, finalistom przyznane zostaną nagrody dodatkowe w postaci słuchawek bezprzewodowych, a także wejściówek umożliwiających skorzystanie z lotu w tunelu aerodynamicznym.
Poniżej publikujemy link do strony, na której umieściliśmy filmy, które zajęły 10 pierwszych miejsc w I, II i III edycji Konkursu: https://lawinaction.oirpwarszawa.pl/

Regulamin, procedura zgłoszenia oraz przesyłania filmów i wszelkie niezbędne materiały dotyczące Konkursu znajdują się na stronie internetowej: https://lawinaction.oirpwarszawa.pl.

Zgłoszenia młodzieży do Konkursu wraz z materiałem filmowych przyjmowane są do 15 listopada 2022 r. włącznie.

Do końca listopada 2022 r. ogłosimy listę osób, które zostały zakwalifikowane do finału Konkursu. Finał zostanie zorganizowany w grudniu 2022 r.

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji i prosimy o kontakt bezpośrednio na adres e-mail dedykowany Konkursowi: lawinaction@oirpwarszawa.pl.

Skip to content