Maraton pisania listów

Po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w Maratonie Pisania Listów ,akcji organizowanej przez Amnesty Internastional od 2001. Idea maratonu, wyrażona w prostym zdaniu- napisz list, zmień życie – pozostaje niezmienna od 16 lat. W praktyce chodzi o zredagowanie jak największej liczby listów w obronie wytypowanych bohaterów maratonu, wobec których władza poprzez swoje działania lub ich zaniechanie naruszyła obowiązuje PRAWA CZŁOWIEKA . W całej Polsce pisano listy w ponad 800 miejscach i w efekcie wysłano ich ponad 300 tys. W naszej szkole uczniowie stworzyli 145 listów .Termin akcji przypadający zawsze na pierwszą dekadę grudnia nie jest przypadkowy i wiąże się z obchodzonym 10.12 każdego roku Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka ustanowionym przez ONZ, na pamiątkę wydania w roku 1948 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

 

Skip to content