Mikołajki

 

 

Mikołajki w Kossuthcie… Mikołaje z Kossutha…

Ten rok jest w naszej szkole wyjątkowy. Obfituje w różnego rodzaju uroczystości i akcje charytatywne.
Można by sądzić, że kolejna nie spotka się z oczekiwanym odzewem, ale nic bardziej mylnego. Na Kossuthowców można liczyć zawsze. Mimo że w ostatnim czasie skumulowało się wiele zbiórek, jak chociażby Góra grosza, pomoc dla zwierząt ze schroniska, paczki żywnościowe dla podopiecznych Domu Samotnej Matki, to udało nam się również dzięki hojności uczniów, rodziców i nauczycieli przygotować Mikołajkowe prezenty dla dzieci z Domu Dziecka nr 1 im Maryny Falskiej w Warszawie.
To już nie pierwszy raz kiedy uczniowie naszej szkoły odwiedzają ten Dom Dziecka w okresie świątecznym.
W ubiegłym roku uczniowie obecnej klasy III A i III B przygotowali 30 paczek dla najmłodszych wychowanków. Tym razem dzięki pomocy Samorządu Szkolnego zebraliśmy 1580 zł, co pozwoliło na zakup słodyczy i przygotowanie paczek dla wszystkich podopiecznych tej placówki. Zostały one wzbogacone o zabawki (gry planszowe, klocki Lego, zabawki kreatywne, książki, maskotki, płyty itp.)
podarowane przez zaprzyjaźnione firmy i naszych uczniów. Do każdej paczki dołączyliśmy też Misie Ursynki – dar od Burmistrza Dzielnicy Ursynów.

Najpiękniejszym momentem naszej akcji  był widok radości dzieci z przybycia Mikołaja w asyście Śnieżynek. Dzieci zaskoczone naszą wizytą przywitały nas niezwykle ciepło. Szczególnie wzruszająca była reakcja najmłodszych. Możliwość wręczenia im prezentów osobiście, obserwowania emocji towarzyszących wybieraniu paczki dla siebie była dla nas najlepszym podziękowaniem. Byliśmy świadkami wspaniałej chwili, gdy serca małych dzieci wypełniły się ogromną radością.

Dzieci wraz z wychowawcami oprowadziły nas po domu wypełnionym kolorowymi pięknymi rysunkami i malunkami. Dzięki wszystkim darczyńcom spełniły się nie tylko marzenia dzieci ale i nasze. To niezwykłe uczucie mieć możliwość dać innym cząstkę siebie, nie oczekując nic w zamian.

Chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania darczyńcom, gdyż wspólnie udało nam się uszczęśliwić 87 dzieci nie tylko prezentami lecz także ciepłem naszych serc i magiczną atmosferą świąt.

Zwieńczeniem akcji był koncert Mikołajkowy dedykowany Pani Wicedyrektor Barbarze Golfryd z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia oraz wszystkim, którzy szczególnie zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy i zabawek. Mieliśmy okazję usłyszeć zarówno  piosenki świąteczne jak i dawne i współczesne przeboje m.in. „Merry Christmas everyone”, „Maleńka Miłość” Eleni ,”Warszawa” zespołu T.Love, „Biała Flaga” Republiki ,”Let it be” The Beatles, “Hallelujah” Leonarda Cohena i wiele innych w wykonaniu Katarzyny Jasica i Nicoli Sobczak z klasy III B, Jakuba Alexandre, Wiktora Czernickiego  i Mateusza Miernowski, przy akompaniamencie Wiktora Czernickiego, Mateusza Dudka, Antoniego Krause, Kacpra Jurczaka i Piotra Bernaciaka. Mogliśmy również po raz kolejny obejrzeć przepiękny walc Łukasza Śliwy i Patrycji Oniszczuk. Najbardziej wzruszającą chwilą było wykonanie “Kolędy dla Nieobecnych” z dedykacją dla naszej tragicznie zmarłej koleżanki.

Z całego serca dziękujemy wykonawcom oraz Pani Annie Szczęsnej, która jak co roku z dużym zaangażowaniem i dobrocią serca pomaga przygotować nam koncerty i wszelkie wydarzenia kulturalne.

Czas Mikołajek już za nami, lecz w związku ze zbliżającymi się świętami warto pamiętać o najbliższych oraz o tych, którzy potrzebują naszej pomocy, ciepła i wsparcia.
Z najlepszymi życzeniami

Kasia Nowakowska, Kamila Bujańczyk i Joanna Kuriata III B 

 

{gallery}2015-mikolaje{/gallery}

Skip to content