MODEL UNITED NATIONS

W dniach 1-3 kwietnia pięciu uczniów naszej szkoły (Mateusz z klasy 3ag, Oskar z 3cg, Miłosz z 3dg oraz Patrycja i Ola z 2c) uczestniczyli w  Zygmun Model United Nations. W wydarzeniu organizowanym przez American School of Warsaw (ASW), wzięło udział 250 uczniów z całego świata (Polska, Norwegia, Grecja, Białoruś, Niemcy, Austria,Turcja, Rumunia, Bułgaria, Ukraina, Rosja, Hiszpania, Irlandia, Wielka Brytania, Portugalia, Albania, Cypr, Arabia Saudyjska,Południowa Korea, RPA, oraz Wspólnota Marianów Północnych) w formie konferencji na wzór posiedzeń ONZ. Uczestnicy żywo debatowali nad aktualnymi problemami naszej planety, pisali rezolucje.

ZYGMUN to doskonały sposób by zawierać więzi z innymi uczestnikami z całego świata. Dzięki temu, że uczniowie wcielają się w delegatów wyznaczonych państw (w tym roku był to Meksyk) uczą się w praktyczny sposób o mechanice wewnątrz struktur ONZ oraz o geopolityce naszego świata.