Muzealna EduAkcja Warszawy

Nasza szkoła uczestniczyła w IV edycji Muzealnej EduAkcji Warszawy.

W bieżącym roku szkolnym Edycja przebiegała w II etapach.

I etap od 26 września do 2 października 2017 roku polegał na odwiedzeniu muzeów:

• Muzeum Fryderyka Chopina,
  • Muzeum Historii Żydów Polskich Polin,
  • Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie,
  • Muzeum Narodowe w Warszawie,
  • Muzeum Rzeźby w Królikarni,
  • Muzeum Warszawy
  • Zachętę Narodową Galerie Sztuki
  • Zamek Królewski w Warszawie

Do tego etapu przystąpiły uczennice klasy IIIB: Julia Olek, Daria Złotnicka i Marta Zając.

II etap odbył się 2 października, była to konferencja : Muzealna EduAkcja Warszawy w gmachu Muzeum Narodowego w Warszawie w której uczestniczyła nauczycielka Historii i Społeczeństwa mgr Lucyna Schulz.

W ramach tego etapu zorganizowano sesje posterową warszawskich muzeów i instytucji kultury oraz część warsztatowa pt. Chronić pamięć, kształtować przyszłość której efektem było napisanie scenariusza lekcji.

Forma  EduAkcji polegająca na międzymuzealnej grze miejskiej była cenną i innowacyjną lekcją dla uczennic naszego Liceum gdyż po raz pierwszy brały one  udział w interaktywnej grze miejskiej.

Koordynatorką projektu była mgr Lucyna Schulz