Obóz narciarsko- snowbordowy 2011

Już drugi raz w historii szkoły, w okresie poświątecznym 3-8.01.2011 r. odbył się obóz zimowy narciarsko-snowbordowy. Tak jak w zeszłym roku wyjazd zorganizowany był przez panie uczące wychowania fizycznego w naszym liceum, dodatkowe wsparcie w ramach opieki nad młodzieżą zawdzięczamy pani Ewie Kuleszy, która była bardzo pomocna w czasie całego pobytu.

W tegorocznym wyjeździe wzięli udział uczniowie z pierwszych klas oraz niewielka grupka z 2d i 2d.

Wyjazd był o 6ej rano w poniedziałek z parkingu koło szkoły. Cała podróż odbywała się bez żadnych problemów i dlatego też dotarliśmy na miejsce zgodnie z planem, czyli około godziny 15ej.

Po zjedzeniu obiadu oraz zakwaterowaniu w Ośrodku Gaździna Oleńka wyruszyliśmy na stok Polana Sosna. Stok, mimo, iż jest króciutki to był bardzo dobrze przygotowany i był dobrym miejscem na naukę dla początkujących, ale także uczniowie dobrze jeżdżących mieli czas na doskonalenie lub przypomnienie swoich umiejętności narciarskich i snowbordowych.

Trzy dni spędziliśmy na stoku w Kluszkowcach oraz raz jeden dzień byliśmy w Szczawnicy . Ostatniego dnia podczas jazdy popołudniowej zorganizowaliśmy zjazd slalomem niestety były już trudne warunki na stoku, gdyż w większości miejsc pojawiała się nawierzchnia oblodzona. Uczniowie, którzy spróbowali sił w tym zjeździe bardzo dobrze sobie poradzili mimo trudności. Wieczorem tradycyjnie odbył się pożegnalny grill z kiełbaskami.

W sobotę rano wróciliśmy do Warszawy.

opracowała: prof. Joanna Wojciuk

{gallery}ob_snow2011{/gallery}

Skip to content