PEREŁKI MUZEUM NARODOWEGO

21 lutego uczniowie klasy 1c i 2c uczestniczyli w bardzo interesującej lekcji muzealnej, której celem było zaprezentowanie najciekawszych i najcenniejszych obiektów będących w posiadaniu Muzeum Narodowego i stanowiących wyjątkowy dorobek kultury i dziedzictwa polskiego i światowego. Naszą podróż rozpoczęliśmy od Bitwy pod Grunwaldem- Jana Matejki, później trafiliśmy do galerii malarstwa renesansowego, gdzie analizowaliśmy treść  obrazu Botticellego Madonna z Dzieciątkiem. Następnie podziwialiśmy jedyne oryginalne regalia, które powróciły do Polski w latach 60-tych XX wieku. Kolejnym punktem była galeria średniowieczna, gdzie odczytywaliśmy treści biblijne w tryptyku ołtarzowym. Zainteresowanie uczniów wzbudziły informacje i zabytki przywiezione przez prof. Michałowskiego i polskich archeologów z Pustyni Nubijskiej oraz z Egiptu. Są to unikalne zbiory.

Polecamy 🙂 odwiedzajcie Muzeum Narodowe.
Jola Wiszniewska