Pielgrzymka maturzystów

Od wielu lat w październiku odbywa się Warszawska Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. W tym roku spotkanie odbywało się przez trzy dni 9, 10 i 11 października. Z naszej szkoły wyjechaliśmy we środę rano, by dotrzeć na godzinę 10.30 przed oblicze Maryi.

Z kolegami i koleżankami z innych warszawskich liceów, techników spotkaliśmy się w sali imienia ojca Kordeckiego na terenie klasztoru Ojców Paulinów. Przywitani zostaliśmy przez Przeora Zakonu, Biskupa Tadeusza Pikusa oraz Wicekuratora województwa mazowieckiego.

Wszystkich słuchaczy zelektryzowały słowa księdza Piotra Pawlukiewicza. Konferencji słuchaliśmy z wielkim zainteresowaniem. Na koniec cała sala rozbrzmiewała gromkimi brawami.

Msza, którą celebrował Bp Tadeusz Pikus odbyła się w Kaplicy Cudownego Obrazu Najświętszej Maryi Panny. Uczestniczyli w niej uczniowie wraz z księżmi i opiekunami. Przedstawiciele maturzystów zawierzyli czas matury i naszych wyborów życiowych opiece Maryi.

Na koniec naszego pobytu w Częstochowie, wędrując wzdłuż wałów jasnogórskich polecaliśmy maturzystów naszego Liceum Bożemu Miłosierdziu.

Pełni nadziei na mądre decyzje w kolejnych miesiącach tego roku, spokojni duchem, wróciliśmy do stolicy w późnych godzinach wieczornych.

autor: prof. Dorota Maćkowiak

{gallery}pielgrz_2012{/gallery}

Skip to content