Polonez przed Ratuszem

24 stycznia o godzinie 12 przed budynkiem ratusza Dzielnicy Ursynów zgromadzili się uczniowie LXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Lajosa Kossutha oraz ich rodzice i nauczyciele.
 
Na 100 dni przed maturą tegoroczni maturzyści naszego liceum zatańczyli poloneza przed ursynowskim ratuszem.
 
„Matura to wejście w dorosłość, to przyjęcie na siebie pełni praw i obowiązków przysługujących wszystkim obywatelom. Ratusz kojarzony jest w tradycji europejskich miast jako miejsce centralne dla społeczności lokalnej, miejsce, w którym zapadają najważniejsze decyzje i które symbolizuje daną wspólnotę. W ursynowskim Ratuszu mieści się siedziba władz Dzielnicy i Urząd Dzielnicy, ale również są tutaj filie Urzędu Stanu Cywilnego i Urzędu Wojewódzkiego w zakresie spraw paszportowych. To w Ratuszu młodzi ludzie odbierają dowód osobisty, obok matury, symbol wejścia w dorosłe życie.” – tak zwrócił się do zgromadzonych pan Piotr Guział burmistrz Ursynowa, który następnie poprowadził poloneza.
 
W kolejnych parach tańczyli pan Witold Kołodziejski zastępca burmistrza Ursynowa odpowiedzialny za sprawy oświaty, pan Paweł Mazur dyrektor LXIII LO oraz pani Barbara Gotfryd wicedyrektor szkoły.
 
Obserwatorzy nagrodzili maturzystów brawami, a przechodzący mieszkańcy Ursynowa gratulowali pomysłu panu Pawłowi Mazurowi.
 
 
 
Informacje o tym wydarzeniu oraz zdjęcia można też znaleźć na stronach:
 
http://www.ursynow.waw.pl/page/index.php?str=425&id=4239
 
http://warszawa.naszemiasto.pl/galeria/opis/1704539,burmistrz-ursynowa-poprowadzil-poloneza-przed-ratuszem,galeria,id,t,tm.html

{gallery}polonez_2013{/gallery}
 

Skip to content