PRAWYBORY SAMORZĄDOWE

W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi w ramach projektu ,,Uczymy się demokracji-młodzi głosują” przeprowadziliśmy na terenie naszego liceum prawybory na Prezydenta miasta stołecznego Warszawy. Działania projektowe rozpoczęliśmy od spotkań z radnymi Dzielnicy Ursynów. Następnie przygotowaliśmy i rozplakatowaliśmy w szkole Ordynację Wyborczą oraz plakaty zachęcające do wzięcia udziału w głosowaniu. Poza tym powołaliśmy Szkolną Komisję Wyborczą, która przygotowała karty do głosowania oraz czuwała nad przebiegiem i prawidłowością głosowania. Przed podjęciem decyzji wyborczej wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli możliwość obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą sylwetki czternastu kandydatów.

SPRAWOZDANIE SZKOLNEJ KOMISJI WYBORCZEJ

W głosowaniu wzięło udział 229 osób. Głosów ważnych oddano 184, nieważnych było 45. Zwycięzcą w naszych prawyborach został Trzaskowski Rafał, uzyskując 67 ważnie oddanych głosów, co stanowi 36%.

1.ANTONIK SŁAWOMIR 2

2.GLUSMAN JUSTYNA 7

3.IKONOWICZ PIOTR 1

4.JAKI PATRYK 29