Program wymiany uczniów

Wymiana pomiędzy uczniami L.O. im. Lajosa Kossutha a uczniami z liceum w Smoleńsku.

Warszawa- Kazimierz Dolny- Smoleńsk

W dniach 19-26 października br. odbyła się międzynarodowa wymiana w ramach współpracy miast partnerskich Warszawy i Smoleńska zorganizowana przez Biuro Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Uczniowie rosyjskiego liceum przyjechali do Warszawy 19 października i przez weekend, dzięki pomocy uczniów naszego liceum, zwiedzali Warszawę. Odwiedziliśmy Pałac w Wilanowie, Zamek Królewski, odbyliśmy interesującą wizytę w Centrum Nauki Kopernik oraz oprowadziliśmy naszych rosyjskich kolegów po Złotych Tarasach, gdzie mogli zrobić zakupy. W poniedziałek 21 października wszyscy pojechaliśmy do Kazimierza Dolnego, gdzie do 26 października realizowaliśmy projekt naszej wymiany. Zwiedziliśmy Kazimierz Dolny oraz jego okolice, m.in. Janowiec i Sandomierz – perły polskiego renesansu. Odbyliśmy rejs po Wiśle i ze statku podziwialiśmy widoki pięknego Kazimierza oraz zamku w Janowcu. Codzienne warsztaty plastyczne i fotograficzne pozwoliły nam wykonać prace pod okiem profesjonalistów. Zdjęcia oraz rysunki panoramy czy też poszczególnych obiektów znajdujących się w zwiedzanych przez nas miastach będzie można zobaczyć na wernisażu zorganizowanym dla nas przez Biuro Edukacji w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy przy Placu Bankowym. Na tym międzynarodowym projekcie skorzystała przede wszystkim nasza znajomość języka obcego. Dzięki nauczycielom, przewodnikom i uczniom ze Smoleńska mówiącym po rosyjsku poziom naszej konwersacji znacznie się poprawił, a i rosyjscy licealiści skorzystali i zapoznali się z podstawowymi zwrotami w języku polskim. W kwietniu czeka nas wyjazd do Smoleńska, gdzie przyjmą nas nasi przyjaciele.