Projekt “Łączka i inne miejsca poszukiwań”

W obecnym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projekcie edukacyjnym ” Łączka i inne miejsca poszukiwań”, którego organizatorami są: Biuro Poszukiwań i Identyfikacji, Biuro Przystanków Historia Instytutu Pamięci Narodowej. W projekcie  biorą udział uczniowie klasy 2a i 3d. W ramach projektu młodzież będzie się spotykać z historykami, archiwistami, archeologami, genetykami i antropologami, poznawać warsztat ich pracy,  także miejsca poszukiwań, miejsca pochówków ofiar represji totalitarnych. Zadaniem  kończącym projekt będzie stworzenie  dwuminutowej etiudy filmowej związanej z tematem projektu.
Pierwsze zajęcia w ramach VII edycji projektu “Łączka i inne miejsca poszukiwań ” odbyły się 15 listopada  w Centrum Przystanku Historia IPN i dotyczyły tematu  “Czego szukamy w archiwach”. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się m.in. jak rozpoznawać, analizować i wykorzystywać źródła, jakie  znaczenie mają relacje świadków w procesie poszukiwania szczątków zaginionych ofiar represji.  Zajęcia poprowadził Marek Nadolski, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej.