PROJEKT NA 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

W związku z obchodami 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości zaplanowaliśmy  w naszym Liceum szereg działań, których celem jest zaangażowanie całej społeczności szkolnej i uczczenie rocznicy. Finał odbędzie się w tygodniu poprzedzającym  Święto Niepodległości i zostanie zakończony uroczystą Wieczornicą.

KONKURSY ADRESOWANE DO UCZNIÓW LXIII LO

1.Korespondencyjny Konkurs Historyczny-Polska Niepodległa, polega na udzieleniu odpowiedzi pisemnej na minimum pięć pytań z udostępnionej listy. List w kopercie należy dostarczyć do nauczycieli historii do 6 listopada 2018.

2.Konkurs Wiedzy Historycznej w formie Kahoota między drużynami wszystkich klas, termin 7 listopada 2018.

3.Konkurs Kulinarny-Super Placek Niepodległości 2018-udkorowane symbolami i napisami wypieki należy dostarczyć 8 listopada 2018.

4.Konkurs Recytatorski- wiersze legionowe, termin 8 listopada 2018.

5.Konkurs Fotograficzny- Warszawa 1918- Warszawa 2018, prace własne o wymiarach 30×40 należy przekazywać nauczycielom historii do 30.10.2018. Celem jest pokazanie tych samych miejsc Warszawy w ciągu stu lat.

6.Konkurs Plastyczny- Niepodległa w plakacie, termin przekazania prac wykonanych dowolną techniką do 5.11.2018.

AKTYWNOŚCI SPORTOWE

1.Bieg dla Niepodległej-drużyny klasowe będą rywalizować w biegu długodystansowym. Termin 7 listopada 2018.

2.Wycieczka rowerowa do Lasu Kabackiego-zapalenie zniczy na grobach powstańczych.

3.Spacer po Warszawie- szlakiem Józefa Piłsudskiego.

FINAŁ

1.Przygotowanie występu chóru szkolnego-Pieśni Legionowe.

2.Przygotowanie Wieczornicy Niepodległośćiowej, termin 8 listopada 2018.

Autorką projektu jest Pani Maria Jurzyk- nauczyciel historii.

Przy jego przygotowaniu i  realizacji uczestniczyć będą również;

Pani Lucyna Kasperowicz-nauczyciel historii

Pani Jolanta Wiszniewska-nauczyciel wos