„Raj na ziemi” – spotkanie z reporterem Mirosławem Wlekłym

14.11.2018r. klasa IIA w ramach edukacji medialnej uczestniczyła w spotkaniu z Mirosławem Wlekłym realizującym program edukacyjny Raj na ziemi. Pan Mirosław był nominowany w roku 2015 do polskiej nagrody literackiej za książkę „AllInclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”. Nagroda ta przyznawana jest każdego roku, za publikację w języku polskim na temat innych kultur, religii i cywilizacji. Prelegent jest również autorem głośnej książki „Tu byłem Tony Halik”, a na co dzień jest reporterem„Dużego Formatu” i absolwentem polskiej szkoły reportażu.

„Raj na ziemi” to cykl spotkań reporterów w szkołach, który ma na celu zachęcenie uczniów do czytania reportażu,pisania i zrozumienia innych kultur świata. Corocznie organizowany jest konkurs dla młodych reporterów, którego nagrodą jest publikacja tekstu w Dużym Formacie, reporterskim dodatku do Gazety Wyborczej.

Program „Raj naziemi” jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.

Lucyna Kasperowicz