Rekord Resuscytacji

LXIII LO IM. L. KOSSUTHA ORGANIZUJE BICIE REKORDU GUINNESSA W PROWADZENIU RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO-ODDECHOWEJ NA FANTOMACH

Już po raz trzeci, razem z Fundacją WOŚP, LXIII LO im. L. Kossutha, przystępuje do akcji  „Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób”. W 2015r.  przystąpiło do niej 92049 osób z 980 instytucji z całego kraju.  Okazało się, że Polacy potrafią udzielać pierwszej pomocy.

 Termin bicia rekordu wynika z tego, że 16 października to  Europejski  Dzień  Przywracania Czynności  Serca.

W tym roku akcja została zgłoszona do Księgi Rekordów Guinnessa jako największa na świecie lekcja resuscytacji krążeniowo-oddechowej w wielu miejscach jednocześnie.

Bicie rekordu rozpocznie się 17 października ( poniedziałek) punktualnie o godzinie 12:00 . Przez pół godziny będziemy wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach. Pod okiem wykwalifikowanego instruktora przy jednym fantomie będzie pracowało 10 uczniów. W ciągu pół godziny uczestnicy mają za zadanie nauczyć się prawidłowego wykonywania RKO (30 uciśnięć i dwa wdechy). LXIII Liceum im. Lajosa Kossutha zaprosiło do współpracy  uczniów Gimnazjum Nr 93  oraz klasę o profilu ratownictwo medyczne i promocja zdrowia z CIX Liceum Ogólnokształcącego.  Liczymy na obecność Władz Dzielnicy jako obserwatorów tego ważnego, niecodziennego wydarzenia.

Skip to content