Sekcja europejska na

W ramach Festiwalu Nauki, którego kolejna- już trzecia edycja odbyła się w naszym Liceum, Młodsi Ambasadorzy przygotowali strefę europejską. Gościem specjalnym był Pan Zbigniew Sabat reprezentujący Przedstawicielstwo Biura PE w Polsce, przedstawił działania Parlamentu w obszarze edukcji oraz zachęcał do włączenia się w inicjatywę wspólnie.eu dostepną dla wszystkich obywateli UE bez względu na wiek. Uczniowie klasy 1c i 3cp przygotowali prezentacje i informacje dotyczące UE ze szczególnym uwzględnieniem oferty PE i KE dla młodzieży oraz mini konkursy. Osoby, które uczestniczyły w programie Erasmus dzieliły się swoimi doświadczeniami. Festiwal Nauki to impreza otwarta dedykowana dla uczniowów szkół podstawowych i średnich z Ursynowa, Mokotowa, Piaseczna.
Bardzo dziękujemy Przedstawicielstwu PE za materiały edukacyjne oraz nagrody dla uczestników konkursów:)

Jola Wiszniewska