„Nastolatek w samorządzie”

dscn0871

13 kwietnia 2012 roku klasa 2d uczestniczyła w warsztatach „Nastolatek w samorządzie” organizowanych przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

W programie warsztatów znalazły się informacje o funkcjonowaniu samorządu terytorialnego w Warszawie, o budżecie i organizacjach pozarządowych w stolicy oraz o jakości życia w poszczególnych dzielnicach. Uczniowie dowiedzieli się też jak ważne jest tworzenie społeczeństwa obywatelskiego oraz jak mogą włączyć się w działalność samorządową na co dzień.

W czasie warsztatów uczniowie mogli porozmawiać z gościem specjalnym – zastępcą Prezydenta m.st. Warszawy – panem Włodzimierzem Paszyńskim. Pan Prezydent dzielił się swoim doświadczeniem w pracy samorządowej i odpowiadał na pytania uczniów.

dscn0869