SPOTKANIE Z RADNYM DZIELNICY URSYNÓW

Rola samorządu terytorialnego w funkcjonowaniu społeczności lokalnej- to temat spotkania, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 2c i 3c. Zaproszonym gościem był Pan Tomasz Sieradz, działacz samorządowy, a od 2002 r Radny Dzielnicy Ursynów. Młodzież była ciekawa na czym w praktyce polega praca radnego, w jaki sposób, jak często  i w jakich sprawach mieszkańscy kontaktują się z radnymi. W jakim stopniu radni mają wpływ na inwestycje realizowane w dzielnicy. Ważnym wątkiem rozmowy była infrastruktura Ursynowa, komunikacja drogowa, parki i ośrodki kultury. Wszyscy zainteresowani byli likwidacją Multikina i z wielkim zdziwieniem przyjęli informację, że z tą decyzją nie miał nic wspólnego samorząd. Uczniowie pytali również o zasady organizacji kampanii wyborczej, spotkania z wyborcami i motywację do działania. Nasz Gość zachęcał młodzież do podejmowania wyzwań i realizacji marzeń i planów nawet jeśli wydają się one w tym momencie nierealne. Nasze spotkanie było częścią realizowanego projektu ,,3 razy TAK” dotyczącego przygotowań i świadomego uczestnictwa w kolejnych wyborach tym razem samorządowych.
Jola Wiszniewska