Studniówka 2003

Ostatnia oficjalna zabawa w szkolnym gronie.

Dawniej, w latach 60-ych ubiegłego stulecia, odbywała się w największej sali szkoły: auli lub sali gimnastycznej, niekiedy w lokalnej remizie strażackiej. Drabinki zdobiono kolorową krepiną i plakatami. Stroje wyznaczał szkolny regulamin: białe bluzki i granatowe spódniczki dla dziewcząt, ciemne garnitury chłopców. Tego dnia uczennice mogły sobie pozwolić na delikatny makijaż.

Obecnie studniówki odbywają się nie tylko na terenie szkoły ale i w eleganckich lokalach. Rewia mody, pomysłowości i zasobności portfeli rodziców. Odkryte ramiona, dekolty, wieczorowy makijaż i … czerwona bielizna na szczęście?

Nie zmieniło się jedno, że zabawa ta odbywa się w umowne 100 dni przed maturą, egzaminem, który słusznie lub nie, jest uważany za przełomowe wydarzenie w życiu człowieka. I wtedy i dziś studniówkę tradycyjnie rozpoczyna polonez, a szkolny kabaret w krzywym zwierciadle, z domieszką ironii, odzwierciedla klimat wspólnie spędzonych szkolnych dni.

I wtedy i dziś jest to często ostatnia zabawa, którą finansują rodzice. Wkrótce nadchodzi czas podjęcia jednej z najważniejszych życiowych decyzji, wyboru kierunku dalszego kształcenia. Nadchodzi czas, gdy młodzi stają się dorośli – sami będą ponosić konsekwencje swoich decyzji i na ogół, wcześniej czy później, przyjdzie im też poznać gorycz porażki.

Studniówka 2003 naszego liceum miała miejsce w warszawskim hotelu Forum. Oprócz grona pedagogicznego liceum, młodzieży klas czwartych, przybyli goście z Wydziału Oświaty Dzielnicy Ursynów i z Komendy Policji na Ursynowie.

Klasa 4 A wychowawca prof. Katarzyna Ajdukiewicz
Klasa 4 B wychowawca prof. Barbara Popławska
Klasa 4 C wychowawca prof. Aleksandra Ksel-Osęka
Klasa 4 D wychowawca prof. Barbara Purchla
Klasa 4 E wychowawca prof. Maria Klimaj
Klasa 4 F wychowawca prof. Irmina Karczewicz

Tegorocznym abiturientom naszej szkoły życzymy pomyślnie zdanego egzaminu maturalnego, życzymy aby studiowali w wybranej przez siebie uczelni, aby studia rozwinęły ich osobowości i dały zawód, w którym poczują się spełnieni.

Życzymy, aby byli szczęśliwi.

{gallery}studniowka2003{/gallery}