Święto Niepodległości

,,Naród, który nie szanuje swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości  i nie ma prawa do przyszłości.”    J. Piłsudzki 10 listopada 2015 w naszej szkole odbyły się obchody Święta Niepodległości na które zaproszenie przyjął pan burmistrz Ursynowa W. Matyjasiak. Program słowno-muzyczny przygotowała klasa IE, pod opieką pani Joli Wiszniewskiej i Angeliki Rabinow. Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii walk  Polaków o niepodległość od momentu upadku państwa polskiego , czyli od roku 1795r aż do wybuchu I wojny światowej. Poza tym przybliżyli sylwetki głównych twórców niepodległej Polski. Dopełnieniem była recytacja poezji niepodległościowej z akompaniamentem gitary i skrzypiec  Przy tej okazji nie mogło zabraknąć pieśni legionowych do  wspólnego śpiewania, których zachęcali wykonawcy. Na zakończenie uroczystości odśpiewano ,,,Rotę”. Warto wspomnieć, że organizatorzy tegorocznych obchodów zaproponowali-DZIEŃ Z KOTYLIONEM.. Wszyscy uczniowie oraz kadra pedagogiczna zostali poproszeni o wykonanie  kotylionów w barwach narodowych i przypięcia ich dumnie do piersi w tym dniu. U niektórych osób ten pomysł wzbudził zdziwienie jednak większość przyjęła go bez zastrzeżeń i włączyła się do wspólnej zabawy. W holu szkoły można było obejrzeć wystawę wybranych prac plastycznych przygotowanych przez uczniów klas pierwszych i drugich.

Jola Wiszniewska

{gallery}2015-11_listopada{/gallery}