Święto Wolności w Kossucie

Są różne święta – duże i małe, narodowe i religijne, firmowe i ogólnopaństwowe. Ale chyba żadne nie może równać się z Świętem Wolności czyli rocznicą wyborów parlamentarnych 4 czerwca 1989 r. To dzięki nim polskie społeczeństwo pożegnało czasy komunistycznej PRL, a przywitało epokę demokratycznej Rzeczpospolitej Polskiej. W naszym liceum postanowiliśmy 5 czerwca 2023 upamiętnić to wydarzenie organizując happening i konkurs-gigant “Wybory 4 czerwca – nasz wspólny sukces!” Podczas happeningu uczniowie 16 klas, przebrani w stroje jednolicie białe lub czerwone ustawili się na schodach do szkoły, a następnie stworzyli biało-czerwoną flagę przed szkolą i literę V jak Victory na trawiastym placu. Naszą uroczystość uświetniła swoją obecnością Pani Dyrektor Anna Jurek, młodzież i nauczyciele zaśpiewali hymn, a piękna słoneczna pogoda prawie wszystkich wprawiła w świetny humor:)

Są różne święta, a Święto Wolności w Kossucie było okazją do wyrażenia radości z faktu, że jesteśmy wspólnotą taką samą jak pokolenie 4 czerwca 1989 – łączą nas symbole i umiłowanie własnej Ojczyzny.

Maria Jolanta Jurzyk