SZKOLENIE DLA MŁODSZYCH AMBASADORÓW EPAS

Szkolenie odbyło się w Warszawie  06.02.2023 r. w siedzibie Stowarzyszenia Marzycieli i Rzemieślników w Domu Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 w Warszawie.
Uczestniczyli w nim Martyna, Ania, Karol i Kuba z 2c oraz Ola i Patrycja z 3c oraz uczniowie  z innych szkół z programu EPAS.
W trakcie warsztatu uczestnicy i uczestniczki:
  • poznawali podstawowe informacje o Parlamencie Europejskim, jego znaczeniu i możliwościach, jakie oferuje młodym Europejczykom.
  • dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z życiem i aktywnością we Wspólnocie Europejskiej, a także wymieniali spostrzeżeni dotyczącei europejskich wartości, europejskich celów młodzieżowych oraz scenariuszy przyszłości Unii Europejskiej.

Wszystkie realizowane zadania miały za zadanie pomóc uczniom w przygotowaniu i realizacji szkolnych projektów edukacyjnych podejmowanych w ramach programu EPAS.

Jola Wiszniewska