Tydzień Konstytucyjny – projekt

W dniach od 16 do 23 października odbywa się druga edycja projektu Tydzień Konstytucyjny organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. W ramach tego przedsięwzięcia prawnicy przeprowadzają lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Tydzień Konstytucyjny ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o to, by w przystępny i interesujący sposób pokazać, że ta problematyka ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. ,,W ramach Tygodnia Konstytucyjnego chcemy promować świadome obywatelstwo i zachęcać młodych ludzi do większego zainteresowania się sprawami publicznymi.” – podkreślają pomysłodawcy.  

W pierwszej edycji Tygodnia Konstytucyjnego, która miała miejsce w dniach 28 maja – 4 czerwca 2016 r., wzięło udział 215 szkół i 270 prawników.

Nasze Liceum zarówno w roku ubiegłym jak i obecnym uczestniczyło w tym przedsięwzięciu.
W dniu 18.10.2016 gościliśmy pana Piotra Modzelewskiego, aplikanta adwokackiego. Przybliżył uczniom klasy 2c wybrane zagadnienia z zakresu prawa.

Jola Wiszniewska

Skip to content