Tydzień różnorodności

W ramach „Tygodnia różnorodności” wszystkie klasy pierwsze wzięły udział w warsztatach: „Czy naprawdę jesteśmy inni? Razem w naszej szkole”.  Celem spotkań było zachęcenie uczniów do refleksji nad pojęciem sprawności/niepełnosprawności oraz uświadomienie wartości tkwiących w różnorodności. Proponowane ćwiczenia pozwoliły  przybliżyć uczniom sposób odbierania rzeczywistości przez osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Dyskusja pokazała, że poczucie satysfakcji i szczęścia w życiu  nie zależy od tego, czy jesteśmy sprawni, ale od tego, czy znamy i wykorzystujemy nasze mocne strony i talenty, czy jesteśmy aktywni i otwarci na nowe doświadczenia i wyzwania. W przyszłym roku planujemy II cykl warsztatów, których motywem przewodnim będzie: „Poznaj samego siebie.”