UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

,,Wolność to ta najjaśniejsza z gwiazd”

1 września, po wakacyjnej przerwie powitaliśmy uczniów naszego liceum. To szczególnie ważny dzień dla pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają naukę w Kossucie oraz dla maturzystów, którzy zmagać się będą z przygotowaniami do egzaminu dojrzałości w nowej formule. Pani Dyrektor-Anna Jurek życzyła wszystkim powodzenia, realizacji planów, zdobywania i umacniania przyjaźni, poszukiwania mentorów, rozwijania pasji, bo Kossuth- to nie tylko szkoła!

Na dzień 1 września przypadała  83 rocznica wybuchu II wojny światowe zapoczątkowanej atakiem nazistowskich Niemiec na ziemie polskie. Kilka dni później ze wschodu zadany został Polsce kolejny cios przez Związek Radziecki. Wydarzenie te pozostawiły ślad w polskiej poezji i prozie oraz utworach muzycznych, które we fragmentach wykorzystane zostały w części artystycznej. Pamiętaliśmy również o toczącej się od ponad 190 dni wojnie w Ukrainie i bohaterskiej postawie obrońców.

,,Zwycięstwa mądrości prawdy i miłości
Spokoju szczęścia zdrowia i godności
Wolność to diament do oszlifowania
A zabłyśnie blaskiem nie do opisania”