WARSZTATY Z FUNDACJI SCHUMANA

19 i 20 maja br. Ola, Bartek i ja uczestniczyliśmy w warsztatach zorganizowanych przez Fundację Schumana. Pierwszego dnia zostały przeprowadzone krótkie warsztaty na temat UE – czym jest, co nam daje, jak powstała. Następnie poszliśmy do Muzeum Selfie przy ulicy Towarowej, gdzie mogliśmy zrobić zdjęcia z różnymi aranżacjami. Naszym zadaniem było zrobić trzy zdjęcia, które w metaforyczny, niebanalny sposób kojarzą nam się z jakimiś działaniami UE, lub z nią samą. Drugiego dnia, po krótkiej integracji, przeszliśmy do omawiania działań, tematów, które chcielibyśmy zoorganizować/omawiać w SKE. Konkretne działania zapisaliśmy na kartkach, które mamy ze sobą. Poznaliśmy 2 dziewczyny oraz 2 nauczycieli ze szkoły ponadpodstawowej w Krotoszynie, woj. Wielkopolskie. W szkole tej funkcjonuje już SKE. Szkoła ta jest chętna do współpracy z naszym SKE w momencie, w którym powstanie. Poniżej przesyłam kilka zdjęć z warsztatów:
Karol Chomentowski 1c