Wigilia 2004

kronika_a82Zgodnie z tradycją w tygodniu, w którym zaczynają się ferie świąteczne mamy – uczniowie i wychowawcy – wigilie. Często do wychowawców przychodzą w tym czasie absolwenci, aby powspominać lata nauki w liceum i opowiedzieć o swoich osiągnięciach.

W ostatnim dniu pracy starego roku w szkole, odbywają się Jasełka oraz wspólna wigilia dla wszystkich pracowników szkoły.

Po uroczystościach klasowych, uczniowie przychodzą do nauczycieli i dzielą się z nimi opłatkiem i smakołykami. W dowód życzliwości i sympatii składają życzenia. Dla nieobecnych nauczycieli przekazują kartki świąteczne. Są to wzruszające chwile dla obu stron.
kronika_31-0
Gdy w szkole umilknie już gwar młodzieży, wszyscy: Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły i przedstawiciele Rady Rodziców, spotykamy się przy długim wigilijnym stole. W świątecznej atmosferze składamy sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem. Wszyscy wspólnie śpiewamy kolędy, przy akompaniamencie gitarowym księdza Mariana Rowickiego.

Jest to jeden z najpiękniejszych dni w szkole, kiedy jesteśmy razem, nie zabiegani, choć zmęczeni.

W hallu stoi choinka.

Autorka tekstu i zdjęć: p. Dorota Maćkowiak