Wizyta w Sejmie i spotkanie z posłem Marcinem Kierwińskim, absolwentem naszej szkoły.

Wizyta w Sejmie i spotkanie z posłem Marcinem Kierwińskim, absolwentem naszej szkoły.

Każdego roku uczniowie klasy drugiej o profilu społecznym odwiedzają siedzibę polskiego parlamentu. Celem tej wycieczki jest przypomnienie historii i tradycji parlamentaryzmu w Rzeczypospolitej oraz przyjrzenie się współczesnej, polskiej scenie politycznej. Tym razem nasza wizyta miała szczególny charakter, bowiem poza tradycyjnym szlakiem ścieżki edukacyjnej młodzież spotkała się z panem posłem Marcinem Kierwińskim, absolwentem naszego liceum. Uczniowie pytali pana Posła o ścieżkę polityczną, o to, co zadecydowało o podjęciu przez niego działalności politycznej. Poza tym interesowała ich ocena bieżących wydarzeń politycznych, plany polityczne PO. Nie zabrakło tez pytań dotyczących trybu pracy posłów, ich uposażenia oraz cech jakimi powinien wyróżniać się dobry i skuteczny polityk. Pan Poseł z wielkim sentymentem wspominał czas spędzony w Kossuthcie.

Jolanta Wiszniewska

Skip to content