Sprawozdanie z działalności Szkolnego Koła Wolontariatu w roku 2006/07

KOŁO WOLONTARIATU przy LXIII LO im. Lajosa Kossutha
Sprawozdanie z  działalności grupy młodzieży
w II semestrze roku szkolnego 2006/2007

Koło wolontariatu liczyło w tym semestrze, po odejściu uczniów z klas maturalnych, 11 osób.

Praca zespołu obejmowała:

1. Współpracę ze Stowarzyszeniem Rodzin i Przyjaciół Osób Głęboko Upośledzonych “MAJA”
    • Pomoc w pracach administracyjnych ośrodka,
    • Organizowanie różnych zajęć dla podopiecznych,
    • Udział we wspólnych uroczystościach – jasełka, wigilia, zajęcia sportowe.
  2. Współpraca z monarowskim ośrodkiem – Domem Samotnej Matki “RADOŚĆ DZIECKA” w Białołęce.
    • Zbiórka odzieży, zabawek, książek wśród Grona Pedagogicznego i uczniów LXIII LO.
    • Wyposażenie świetlicy w meble pozyskane dzięki współpracy z prywatnym przedszkolem na Ursynowie.
    • Pośredniczenie w przekazaniu całego wyposażenia mieszkania przez rodziców jednego z uczniów naszej szkoły.
    • Zorganizowanie Mikołajków Kossuthowskich dla dzieci z Domu “RADOŚĆ DZIECKA”.
      Prezenty oraz poczęstunek sponsorowany przez Dyrekcję LXIII LO, zabawki pozyskano dzięki pomocy Parafii Świętego Andrzeja Boboli i Fundacji “Świat na TAK”.
  3. Współpraca z Fundacją “Świat na TAK” i Ratuszem Miasta Stołecznego Warszawy:
    • Udział w organizowanych szkoleniach.
    • Organizowanie i udział w IX Balu dla Niepełnosprawnych.
    • Przygotowanie i uczestniczenie w przeprowadzeniu w całej Warszawie AKCJI “DZIEŃ NA TAK”. Zebrana przez wolontariuszy w naszej szkole kwota wyniosła 235 zł.
  4. Akcje woluntarystyczne na terenie szkoły.
    • Zbiórka odzieży, zabawek na potrzeby woluntarystyczne.
    • Prowadzenie gabloty.
    • Popularyzowanie działalności woluntarystycznej szczególnie wśród uczniów z klas pierwszych.
    • Stałe spotkania z uczniami raz w miesiącu.
  5. Sprawowanie opieki nad ludźmi potrzebującymi pomocy.
    • Opieka nad p. Aliną, mieszkanką Ursynowa, poruszającą się na wózku inwalidzkim. Dyżury pełnili wolontariusze z klasy II B: Tomek Wonelik i Ania Kosarzewska raz w tygodniu, we środy. Opieka polegała na wspólnych spacerach.
    • Pomoc starszemu małżeństwu. Dyżury pełnili wolontariusze z klasy I B: Zuzanna Bednarek, Zuzanna Janakowska, Patrycja Wlazły.
  6. Wycieczka wolontariuszy z podopieczną Koła do Pałacu w Natolinie – uwieńczenie akcji opiekuńczych Szkolnego Koła Wolontariatu.
  7. Pomoc zwierzętom współpraca z ośrodkiem AMI w Piasecznie.
  8. 18 czerwca 2007 roku uczestnicy Koła Wolontariatu z naszej szkoły zostali zaproszeni przez zaprzyjaźniony wolontariat z parafii na Ostańcu na towarzyskie spotkanie podsumowujące działalność obu klubów w mijającym roku szkolnym. Zaplanowana jest wspólna zabawa przy grillu.

Sprawozdanie opracowały wspólnie opiekunki klubu: p. Teresa Guła i p. Dorota Maćkowiak.