WYCIECZKA KLAS TRZECICH

W dniach 10.10-10.13.2023 r. uczniowie klas trzecich odbyli wycieczkę edukacyjną na Pomorze. Pierwszego dnia uczestnicy zwiedzili Zamek krzyżacki w Malborku, zaznajamiając się z jego historią i okolicznościami powstania budowli. Kolejnego dnia wyjazdu uczniowie przyjechali do Gdańska, gdzie udało się im odwiedzić Europejskie Centrum Solidarności i obejrzeć Bazylikę Mariacką. Uczestnicy odbyli również spacer po Długim Targu, przeszli się ul. Mariacką, a po drodze zobaczyli m.in. Fontannę Neptuna i Bramę wyżynną. Podczas wyjazdu nie zabrakło też aktywności fizycznej, chociażby gry w piłkę ręczną, strzelania z wiatrówki, a nawet kąpieli w morzu – na przekór niskim temperaturom. Przedostatniego dnia wycieczki odbyło się pożegnalne ognisko, któremu towarzyszyły wspólne zabawy i rozmowy. Jako zwieńczenie wyjazdu, uczniowie zwiedzili wraz z przewodnikiem obóz koncentracyjny Stutthof. Młodzież wysłuchała wspomnień więźniów, poznała realia ich życia, stykając się z panującym w obozie cierpieniem.