Wydarzenia – listopad 2004

Najważniejsze wydarzenia – listopad 2004

  • Kolejna edycja sesji naukowej “Droga Polaków do niepodległości”, 11 listopada 2004 roku

W listopadzie 2004 roku, po raz kolejny młodzież naszej szkoły mogła uczestniczyć w sesji naukowej na temat losów Polaków i dziejów Polski w XX wieku. Scenariusz sesji opracowała p. Teresa Guła, nauczycielka historii, przy współpracy p. Doroty Myśliwskiej, nauczycielki historii, i nauczycielek języka polskiego: p. Aleksandry Ksel – Osęki i p. Agnieszki Bolek.
Referaty o wydarzeniach roku 1918 w Polsce, sytuacji Polski na arenie międzynarodowej, postaciach historycznych, przywódcach partii, miejscach bitew, przygotowali uczniowie klas trzecich z grupy fakultetu z historii.
Materiały fotograficzne zaprezentowano w formie gazetek tematycznych, stanowiących ilustrację do referatów.
Ważną częścią spotkania był film przedstawiający los Polaków (głównie inteligencji) mieszkających na Wschodzie. Młodzież poznała tło historyczne polityki Stalina wobec narodu polskiego w początkach II wojny światowej. Zobaczyła dokumenty świadczące o zagładzie Polaków, więzionych w obozach w Ostaszkowie i Kozielsku oraz prawdę o Katyniu.
Słuchaczami sesji byli uczniowie z klas o profilu edukacji europejskiej oraz tegoroczni maturzyści.

(Opracowanie:  p. Dorota Maćkowiak)

  • Próbna matura dla trzecioklasistów z języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego i rosyjskiego.
  • Próbne matury z WOS, historii, matematyki, biologii i geografii.
  • XV Spotkania Poetyckie, 29.11 o godz. 19. Spotkanie przygotowała p. Hanna Wisniewska z uczniami klas IE, IIE. Na spektakl przybyli absolwenci, głownie z klas o profilu edukacji estetycznej.

W wieczorach poezji, organizowanych jesienią co roku, uczestniczą uczniowie klas profilu edukacji estetycznej, gośćmi są nasi absolwenci, rodzice uczniów i przyjaciele naszego liceum, np. artyści z Galerii Działań.

W tym roku po raz 15 p. Hanna Wiśniwska przygotowała scenariusz wieczoru poetyckiego.

Były to już XV Zaduszki Poetyckie. Do tego wieczoru wybrane zostały teksty z tomiku “Tunel” Jacka Karczmarskiego, znanego poety zmarłego w 2004 roku.

Spektakl pokazano 29  listopada o godzinie 19.

Autorka tekstu i zdjęć: p. Dorota Maćkowiak.

  • Przygotowania do obchodów Dnia Holenderskiego w szkole, zaplanowanego na 15 grudnia 2004 r.
  • Edycja gazetki szkolnej pod opieką p. Anny Szczęsnej.
  • Wycieczka klasy IG (o profilu geografia turystyczna) do Krakowa, Wieliczki oraz Oswięcimia 17-19.11.2004.

Skip to content