Zakończenie roku klas III

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS III

O godzinie 8.30 w piątek, 28 kwietnia 2006 roku odbyło się uroczyste zakończenie nauki w klasach III. Było to ostatnie wspólne spotkanie uczniów z klas trzecich dyrekcją, wychowawcami i gronem pedagogicznym.
Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor Barbara Krępska przekazaniem sztandaru liceum nowemu pocztowi.
P. vicedyrektor Krystyna Kuczyńska przedstawiła wyniki w nauce uczniów klas trzecich.
Wyróżnieni za wysokie osiągnięcia w nauce zostały uczennice:

Marta Wietrak z III E średnia 5,30
Aleksandra Jarecka z III C średnia 5,27
Aleksandra Saniewska z III C średnia 5,20
Małgorzata Wideryńska z III E średnia 4,96
Ewa Jankowska z III E średnia 4,76

Za pracę w samorządzie szkolnym nagrodę otrzymała przewodnicząca Angelika Piechal, uczennica klasy III C.
Klasa III C z wynikiem 3,50 uzyskała najwyższą średnią wśród klas III w roku szkolnym 2005/2006. Wychowawczynią tej klasy była p. Irmina Karczewicz. Wszyscy uczniowie z tej klasy zostali zaproszeni na środek sali jako pierwsi, aby odebrać świadectwa ukończenia liceum i pamiątkowe albumy.
W imieniu wychowawców, klasy maturalne pożegnała p. Barbara Charasz, wychowawczyni klasy III F.

Witam Was, Drodzy uczniowie klas trzecich naszego Liceum!
W tym momencie jesteście na waszej ostatniej lekcji, jeszcze jesteście naszymi wychowankami – abiturientami. Za chwilę będziecie już absolwentami.
Przed Wami trudy związane z egzaminami maturalnymi, a przede wszystkim będziecie musieli zmierzyć się z dorosłym życiem. Nie będzie już wokół Was nauczycieli, którzy pilnowali, aby wszystko było na czas. Teraz już wszystko zależy od Was.
Będziecie szukali nowych rozwiązań życiowych, nowych dróg.
Staje przed Wami świat w całej swej urodzie i możliwościach. Skorzystajcie ze swej młodości, talentów, z chęci poznania czegoś nowego!
Kierujcie się słowami Adama Asnyka: “Szukajcie prawdy jasnego płomienia, szukajcie nowych, nieodkrytych dróg…”
Żegnamy Was, pełni życzliwości, my – nauczyciele i wychowawcy, którzy zajmowali się Wami przez trzy lata. Trzymamy kciuki za Wasze egzaminy.
Życzymy wszystkiego co najlepsze – szczęścia, słońca, uśmiechu w życiu.
Dziękujemy

Uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych przygotowali: p. Anna Szczęsna i p. Jerzy Gołaszewski.
W dalszej części uroczystości pożegnania szkoły przez abiturientów klas trzecich zaprezentowano cześć artystyczną. Przedstawienie było zatytułowane: “Kopciuszek maturzysta”, przygotowali je uczniowie z klasy II D i II G pod kierunkiem polonistki, p. Anny Szczęsnej.

Autor tekstu: Dorota Biłowicka-Maćkowiak