Wykład “Umiejętności twarde i miękkie”

 

W dniu 9 I 2013 odbył się wykład Pani Doktor Małgorzaty Cieciory z Wydziału Zarządzania Informacją Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych zatytułowany: Zarządzanie – umiejętności „twarde” czy „miękkie”?

Podczas wykładu, czy raczej konwersatorium, starano się zdefiniować rodzajeumiejętności i wiedzy, które powinien posiąść współczesny menedżer, jeśli chce być dobrym, efektywnym organizatorem pracy w swojej firmie. Czy wystarczy jeśli opanuje tzw. umiejętności „twarde” (dotyczące konstruowania struktur, systemów czy strategii), czy też może raczej powinien skupić się na umiejętnościach „miękkich” (przede wszystkim zarządzaniu zasobami ludzkimi)?

Odpowiedź na to pytanie jest zadziwiająco prosta: oba rodzaje umiejętności są ważne i przydatne w pracy menedżera. Dlatego też na Wydziale Zarządzania Informacją PJWSTK oferowane są studia łączące wiedzę z dwóch dziedzin – IT oraz zarządzania. Absolwenci uzyskują tytuł „inżyniera zarządzania”; są przygotowani do używania w pracy menedżerskiej narzędzi informatycznych oraz do kontynuowania studiów zarówno na kierunkach ekonomicznych, jak i na technicznych (w tym przede wszystkim na studiachII stopnia Wydziału Informatyki PJWSTK).

Więcej informacji na temat studiów na WZI (w tym o możliwości studiowania za darmo dzięki Konkursowi o Indeks WZI) oraz innych wydziałach PJWSTK (Informatyki, Sztuki Nowych Mediów, Kultury Japonii) i studiach podyplomowych można się dowiedzieć odwiedzając stronę Uczelni (www.pjwstk.edu.pl) lub też przychodząc na ulicę Koszykową 86 w czasie Dni Otwartych (najbliższe już  24.01 (czwartek), godz. 16.00-19.00 i  16.03 (sobota), godz. 10.00-14.00)

Podczas takiej wizyty można zwiedzić laboratoria i sale Uczelni oraz osobiście porozmawiać z jej wykładowcami i studentami.

Autor: Doktor Małgorzata Cieciora

Skip to content