XI Edycja konkursu SIGG roztrzygnięta- sukces naszej drużyny!

Dzięki Pani Profesor Urszuli Kazalskiej dowiedzieliśmy się, że istnieje SIGG – Szkolna Internetowa Gra Giełdowa. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski mieli szansę wziąć udział w Grze, największym ogólnopolskim projekcie edukacyjnym zainicjowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych. Celem projektu jest nauczenie młodych ludzi jak działa rynek kapitałowy i jakinwestować na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Uczniowie, przed rozpoczęciem Gry, mieli także możliwość wzięcia udziału w kursie e-earningowym,który dał możliwość zdobycia i pogłębienia wiedzy na temat funkcjonowania rynku kapitałowego oraz inwestowania. Dzięki zdobytym umiejętnościom szkolni inwestorzy podejmowali decyzje kupna i sprzedaży akcji (na podstawie rzeczywistych notowań WIG20) pomnażając wirtualne 100000 zł otrzymane na starcie SIGG.

W XI edycji Gry uczestniczyło 6136 zespołów z 800 szkół. W naszej szkole, uczniom udało się zdobyć 15 miejsce w kraju. W skład szczęśliwej drużyny „TurboBobry3f” wchodzili uczniowie 3F – Paulina Cieślak, Paulina Liwińska, Joanna Szyc, Jan Wieczorek. Uzyskaliśmy stopę zwrotu 13,27% i w ciągutrwającej 3 miesiące gry zarobiliśmy 113275,95 zł.

W dniu 22 kwietnia wraz z Panią Profesor Urszulą Kazalską byliśmy na rozdaniu nagród na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Joanna Szyc 3F

{gallery}sigg_2013{/gallery}