XVI IMIELIŃSKIE SPOTKANIA ARTYSTYCZNE

3 czerwca 2011 roku-piątek

ORGANIZATORZY:

LXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.LAJOSA KOSSUTHA

GALERIA DZIAŁAŃ SMB „IMIELIN”

WYDZIAŁ KULTURY m.st. WARSZAWY dla DZIELNICY  URSYNÓW

UCZESTNICY: uczniowie klas humanistycznych liceów ogólnokształcących ,

nauczyciele języka polskiego  i wiedzy o kulturze

MIEJSCE :LXIII Liceum Ogólnokształcące im. L. Kossutha

Warszawa, ul. Hirszfelda 11

Galeria Działań, ul. Marco Polo 1

11.30-12.45

– Pantomima Henryka Tomaszewskiego jako artystyczna realizacja archetypów-wykład ilustrowany fragmentami spektakli-dr Patrycja Samson /Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie /

-Warsztaty twórcze w przestrzeni użytkowej- prowadzenie- Agnieszka Rożnowska i Paweł Jasiewicz-nauczyciele akademiccy- Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

13.00-13.50

– MONODRAM „Oczami mojej żony” według B. Hrabala w wykonaniu Katarzyny Flader –laureatki festiwali teatrów jednego aktora

14.10-14.35

– Prezentacja nagrodzonych prac w  I Konkursie poetyckim i w I Konkursie filmowym „JA I ŚWIAT WOKÓŁ MNIE”

– Wręczenie nagród laureatom

– Warsztaty twórcze –c. d.

14.35-15.00

– Wystawa prac warsztatowych

– Zakończenie XVI Imielińskich Spotkań Artystycznych

Spotkaniom towarzyszy wystawa prac „Obrazy przejściowe i obrazy przejezdne” Piotra C. Kowalskiego w Galerii Działań

10 czerwca 2011 roku

Galeria Działań, Warszawa, ul. Marco Polo 1

19.00-Koncert młodych kompozytorów MUZYKA NOWA

Autorzy programu: Hanna Wiśniewska -LXIII L.O, Fredo Ojda- Galeria Działań

Organizacja i prowadzenie : Hanna Wiśniewska

Imielińskie Spotkania Artystyczne to forma edukacji humanistycznej i artystycznej, która łączy seminarium ( wykłady o kulturze współczesnej), monodram(prezentowane od początku istnienia projektu spektakle nagrodzone na profesjonalnych festiwalach teatralnych) z warsztatami artystycznymi. Organizowane od początku lat dziewięćdziesiątych przez Galerię Działań SMB “Imielin” i LXIII Liceum Ogólnokształcące im. Lajosa Kossutha Spotkania są niekonwencjonalną formą rozwijania zainteresowań humanistycznych i artystycznych uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

XVI Imielińskie Spotkania Artystyczne odbyły się 3 czerwca 2011 roku jak zawsze w naszej szkole. Część seminaryjną otworzył wykład dr Patrycji Samson z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na temat: Pantomima Henryka Tomaszewskiego jako artystyczna realizacja archetypów. Następnie na zaimprowizowanej scenie na II piętrze laureatka festiwali teatrów jednego aktora-Katarzyna Flader pokazała monodram Oczami mojej żony (  na podstawie prozy

Bohumila Hrabala. Spektakl okazał się barwnym, pełnym humoru widowiskiem ,budzącym duże zainteresowanie widzów. Świetna, dynamiczna gra aktorki została nagrodzona gorącymi brawami.

W dalszej  części  Spotkań nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom I Konkursu Poetyckiego i I Konkursu Filmowego JA I ŚWIAT WOKÓL MNIE .

A oto laureaci  konkursu poetyckiego:

I. Aleksander Sławiński-uczeń LXIII Liceum Ogólnokształcącego im. L. Kossutha:
II. Dominika Piotrowska-uczennica LXX Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Kamińskiego
III. Elżbieta Wojakowska -uczennica LXX Liceum Ogólnokształcącego

Wyróżnieni: Tadeusz Rubik-uczeń XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego,
Klaudiusz Warszycki- uczeń LXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Lajosa Kossutha
Ida Kovcin- uczennica LXX Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Kamińskiego.

W I Konkursie Filmowym nagród nie przyznano.

Wyróżnienie otrzymały:

Dominika Piotrowska i Anna Mrowiec-uczennice LXX L. O. za konkursową etiudę filmową.

Bardzo interesujące okazały się warsztaty twórcze Przestrzenie użytkowe, prowadzone przez Agnieszkę Rożnowską i Pawła Jasiewicza- artystów, nauczycieli akademickich na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Warsztaty zaowocowały interesującym, oryginalnymi konstrukcjami w postaci wielofunkcyjnych, mobilnych mebli wykonanych z tektury, a zaprezentowanych w przestrzeni wewnętrznego dziedzińca naszej szkoły.

XVI Imielińskie Spotkania Artystyczne zakończył jak co roku koncert Muzyka Nowa z udziałem młodych kompozytorów i wykonawców z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Autor: prof. H. Wiśniewska