Zielony klimat

 

            Fotoreportaż z wystawy „Zielony klimat…” przygotowany przez Paulinę Steć i Magdę Ziętek z klasy 2b.

            W czwartek (14.11.2013r.) klasy biologiczno – chemiczne odwiedziły Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, aby zobaczyć wystawę towarzysząca 19 Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych ws. Zmian Klimatu „Zielony klimat – działania edukacyjne oraz technologie dla ochrony środowiska”. Ekspozycja miała na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatycznym oraz propagowanie zachowań proekologicznych. Wystawa zrobiła na nas – uczniach duże wrażenie. Dowiedzieliśmy się o sprawach zmian klimatycznych, ich skutkach oraz sposobach zapobiegania i ograniczania zmian klimatycznych w przyszłości.

           Informacje dotyczące zdjęć:

 – Firma Makroterm zaprezentowała oszczędny, innowacyjny i bezpieczny system zarządzania energią w domu za pomocą zintegrowanego ogrzewania z funkcją buforowania energii solarnej w turbokominku.

 – Jak doładować telefon lub iPhone? Wystarczy mieć do roweru system oświetlenia LED z ładowarką urządzeń USB i w drogę!
 – Sprawdzamy: to działa!
 – Technologia Biomasser umożliwia brykietowanie słomy. Brykiet stanowi ekologiczne paliwo opałowe i jest nazywany „złotym węglem”.
 – Izodom pomaga w realizacji planów o własnym domu. Wymarzone projekty architektoniczne, zrealizowane w technologii Izodom, gwarantują ciepły dom o zdrowym klimacie dla całej rodziny.

 – Metoda opatentowana przez M3 System pozwala wybudować stuprocentowo pasywny dom przy kosztach o połowę mniejszych niż w przypadku domu tradycyjnego. Energooszczędność domu, oferowanego przez M3 System polega na bardzo niskim zużyciu energii, zarówno elektrycznej jak gazu.

Czy wiesz, że dobry klimat wewnętrzny przyczynia się do podniesienia zdolności dzieci do przyswajania wiedzy nawet o 15%.

 – Firma Nihola produkuje trójkołowe rowery, którymi można transportować dzieci

 – Rozwiązania firmy Siemens – metody wykorzystywania alternatywnych źródeł energii oraz działania na rzecz ochrony klimatu.

 – Wiatraki 3D

 – Model turbiny wiatrowej. Dzięki energetyce rozproszonej można uniknąć części kosztów przesyłu dzięki zlokalizowaniu obiektów blisko odbiorców.

 – Inspiro – model nowoczesnego pojazdu dla metra, który wykorzystuje nowoczesne rozwiązania technologiczne, pozwalające znacząco ograniczyć zużycie energii. Pociągi Siemensa są obecnie najnowocześniejszym taborem metra w Europie, a Warszawa zamówiła je jako pierwsza.

 – Zabawa efektami optycznymi – połączone odbicie Pauliny i Magdy.

 – Drugie życie butelki z plastiku: zgniecione butelki są rozdrabniane, potem produkuje się z nich granulat, z granulatu włókninę, a z włókniny polary. Aby wyprodukować polar dla nastolatka potrzeba około 35 butelek.

– Uczestniczyliśmy w konkursie dotyczącym racjonalnego gospodarowania odpadami.

– Przyczyny i skutki podnoszenia się poziomu mórz i oceanów.

– Ilość gazów cieplarnianych w atmosferze jest bardzo ważna, bo wpływa na temperaturę na powierzchni Ziemi. Drobny płyn ze spalin silników diesla oraz ze ścierania opon i okładzin hamulców powstały w Europie, Azji i Ameryce Północnej przenoszony jest w atmosferze nad Arktykę. Tam osiada na śniegu i przyspiesza topnienie pokrywy lodowej, co z kolei przyczynia się do zwiększenia globalnej temperatury.

 – Czy wiesz, że… główni “pochłaniacze” węgla z atmosfery to lasy i inne tereny z bogatą roślinnością?

 – WOFIL OZONE TECHNOLOGY- domowe oczyszczalnie ścieków do wód podziemnych i powierzchniowych.

 – Czy wiesz, że walka ze zmianami klimatycznymi zaczyna się w domu? Możemy nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale też przyczynić się do zachowania na Ziemi gatunków zagrożonych wyginięciem.

{gallery}2013-zielony-klimat{/gallery}

 

Zdj. 2 – Jak doładować telefon lub iPhone? Wystarczy mieć do roweru system oświetlenia LED z ładowarką urządzeń USB i w drogę!

Zdj. 3 – Sprawdzamy: to działa!

Zdj. 4 – Technologia Biomasser umożliwia brykietowanie słomy. Brykiet stanowi ekologiczne paliwo opałowe i jest nazywany „złotym węglem”.

Zdj. 5-6 – Izodom pomaga w realizacji planów o własnym domu. Wymarzone projekty architektoniczne, zrealizowane w technologii Izodom, gwarantują ciepły dom o zdrowym klimacie dla całej rodziny.

Skip to content