Kossuth gra z WOŚP!

Kossuth gra z WOŚP!

W ubiegłą niedzielę odbyła się 25. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którą swoim zaangażowaniem wspierali uczniowie naszej szkoły oraz mieszkańcy Ursynowa. W zeszłym roku nasz sztab zebrał kwotę niespełna 40 tys. zł. W tegorocznej edycji na poprawę tego wyniku pracowało 74 wolontariuszy z puszkami oraz 16 wolontariuszy w sztabie, nad którymi pieczę sprawowała Pani Renata Kos – nauczycielka biologii z naszego liceum. Wśród chętnych do niesienia pomocy znalazło się 45 uczniów oraz 5 absolwentów naszej szkoły.

Od wczesnych godzin porannych w sztabie WOŚP nr 3098, mieszczącym się w LXIII LO im. Lajosa Kossutha, zbierali się liczni wolontariusze. Niektórzy z nich już od wielu lat angażują się w charytatywną kwestę Jurka Owsiaka.

Po odebraniu puszek, wolontariusze wyruszyli na ulice Warszawy zbierać datki na rzecz dzieci i osób starszych. O godzinie 16. do sztabu zaczęli wracać pierwsi kwestujący z wypełnionymi po brzegi puszkami. Zliczenie wszystkich pieniędzy trwało do późnych godzin wieczornych. Jak wspominają nasi wolontariusze, pomimo panującego na dworze mrozu, ludzie otworzyli swoje serca na potrzebujących i byli bardzo chętni do pomocy, z uśmiechem na twarzy wrzucając pieniądze do puszek. W tym roku WOŚP wspomagali nie tylko Polacy, ale także obywatele innych państw, takich jak – Chiny, Turcja czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Tegorocznym rekordzistą pod względem zebranych pieniędzy została uczennica klasy 3b – Ola Zygmunt, która zgromadziła kwotę 3170 zł! Sztab przy LXIII LO im. Lajosa Kossutha uzyskał łącznie dzięki wszystkim zaangażowanym w akcje osobom 61557,75 zł. Jest to rekordowa kwota zebrana przez środowisko naszej szkoły od samego początku współpracy z Jurkiem Owsiakiem i WOŚP.

W tegorocznym sukcesie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swój duży wkład mieli uczniowie oraz nauczyciele LXIII LO, za co należą się wszystkim ogromne słowa uznania. Ta wspaniała inicjatywa pozwala od wielu lat pomagać ludziom w potrzebie. Nigdy nie można mieć pewności, czy w przyszłości także i my nie będziemy zmuszeni z niej skorzystać.

 

Adam Sznapp

Mikołaj Kornaga

Skip to content