,, Lato, jakże cię zatrzymać ?”

,, Lato, jakże cię zatrzymać ?” – pytał w ,, Kronice olsztyńskiej” Konstanty Ildefons Gałczyński. Takiego pytania nie muszą sobie zadawać uczniowie klas pierwszych : b, c, d , którzy zatrzymali lato w zrobionych przez siebie kompozycjach kwiatowych i suchych bukietach. Osadzone w koszach i koszyczkach smukłe trawy, kolorowe kwiaty i rożnobarwne , o przedziwnych kształtach liście przyciągają wzrok i pięknie pachną. Wyeksponowane w hallu głównym szkoły witają uczniów, przypominając jednocześnie, że nie tylko lato jest piękne. Jesień też pyszni się bogactwem barw i kolorów. Wystarczy tylko rozejrzeć się dokoła i powtórzyć za poetą :,, Zobacz, ile jesieni, pełno, jak w cebrze wina. A to dopiero początek, dopiero się zaczyna…”

autor: prof. Irmina Karczewicz

{gallery}bukiet_2012{/gallery}