W ramach obchodów Obywatelskiego Dnia Wolności, będącego nawiązaniem do wyborów czerwcowych 1989, będących efektem rozmów polityków reprezentujących ówczesną władzę z opozycją, uczniowie klasy 3a i 3c, wzięli udział w debacie, której teza brzmiała – Okrągły Stół- droga do wolności . Drużyna klasy 3a broniła tej tezy, natomiast drużyna uczniów klasy 3c , była przeciwna. Podkreślić należy świetne przygotowanie merytoryczne obu drużyn , cięte riposty, kulturę wypowiedzi. Uczestnicy odpowiadali na pytania z czterech modułów- polityki, gospodarki, zagadnień społecznych i polityki międzynarodowej. Niestety nie rozstrzygnęliśmy sporu. Oddajemy pole historykom i specjalistom od polityki. Debata poza warstwą merytoryczną niesie też walory, to jednocześnie trening wystąpień publicznych, doskonała umiejętność współpracy. I pracy w grupie,
Młodzież zgromadzona na widowni bardzo żywo reagowała na kolejne wypowiedzi i argumenty. Dyskusja przeniosła się po zakończeniu oficjalnej części spotkania w kuluary.
Nauczycielki historii
Jola Wiszniewska
Małgorzata Geresz










