KOLEJNA GADKA SENACKA

“Nieważne racje tylko relacje. Nie ma edukacji bez zdrowej komunikacji” to temat Gadki, w której uczestniczyła grupa uczniów z klasy 3c i 4c w Senacie RP. Panelistami byli dr Katarzyna Kasia,  sędzia Olimpia Barmańska- Maluszek, aktor Tomasz Karolak i prof.Maciej Jakubowski. Szkołę tworzą nie budynki ale ludzie- uczniowie, nauczyciele i rodzice, i od  jasnych reguł oraz relacji między nimi zależy w dużym stopniu skuteczność edukacji- podkreślali uczestnicy debaty. W wypowiedziach zwracano uwagę na relacje Mistrz- Uczeń, sposoby budowania autorytetu ale również na problemy wynikające z anonimowości uczniów, przepracowania nauczycieli i przeładowania materiału w podstawie programowej. Znalazło to wyraz w postulatach złożonych na ręce Marszałka Tomasza Grodzkiego. Debata była niezwykle dynamiczna. Młodzież po raz 18 gościła w murach Senatu ucząc się demokracji w praktyce.

Jola Wiszniewska