Projekt “All4Help”-konferencja w Turynie

W związku z udziałem w programie: “Locally across borders”, w dniach 23-27.10.2023 Maria Świercz, uczennica klasy II a wspólnie z nauczycielką Moniką Suską -Zięcina brały udział w międzynarodowej konferencji w Turynie. Podczas konferencji Maria zaprezentowała działania i wyniki projektu opartego na metodzie Service Learning,  w którym od ponad roku bierze udział wspólnie z innymi uczennicami: Zuzanną Biedrzycką, Zuzanną Derlatką, Mają Walczuk i Aleksandrą Trynkos.  W ramach projektu odbyło się szereg spotkań online z uczestnikami i partnerami inicjatywy. W ubiegłym roku Zuzanna Biedrzycka z nauczycielką Anną Droś  uczestniczyły w konferencji organizowanej w Rijece.

Liderem międzynarodowego projektu Locally Across Borders jest Centrum Wolontariatu. Uczestnicy „Locally across borders” realizują swoje projekty, wspierające lokalną społeczność we współpracy z rówieśnikami z zagranicy- Włoch i Chorwacji. Opiekunowie grup przeszli szkolenia z prowadzenia działań metodą Service-learning oraz współpracy z młodzieżą za pomocą narzędzi online.  Wydarzenie zakończy międzynarodowa konferencja online, poświęcona działaniom młodzieży metodą Service Learning. Przedsięwzięcie  jest finansowane ze środków Unii Europejskiej.

Inicjatywa naszych uczennic dotyczy profilaktyki w zakresie zdrowia psychicznego. W ramach ich działań, między innymi przy wsparciu pedagoga specjalnego, uczennice prowadziły warsztaty dla uczniów w zakresie radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Innym działaniem było umieszczenie przy sali 124 pudełka do którego uczniowie mogą wrzucać odpowiedzi na umieszczone na pudełku pytanie. Pytania zmieniają się co 2 tygodnie. Odpowiedzi są anonimowe, pokazują m.in problemy, z którymi mierzą się młodzi ludzie, ale także ich wartości i marzenia.

Wszystkie informacje o prowadzonych przez uczennice działaniach są umieszczone na stworzonym przez nich Instagramie: all_for_help