Działalność szkolnego klubu wolontariatu fundacji “Świat na Tak”

W ciągu drugiego semestru uczniowie należący do klubu wolontariatu pracowali na rzecz:

» Społeczności szkolnej, 
» Domu Samotnej Matki w Białołęce
» Stowarzyszenia “Maja”
» Schroniska dla bezdomnych zwierząt AMI
» Fundacji “Świat na TAK”

Luty 2005

W Pałacu Kultury i Nauki uczestniczyliśmy jako opiekunowie w Balu Karnawałowym dla niepełnosprawnych. Gościem honorowym była Agata Buzek.Dzięki życzliwości nauczycieli i rodziców udało nam się zebrać odzież, zabawki i żywność dla mieszkańców Domu Samotnej Matki.

Marzec 2005

Zorganizowaliśmy kiermasz kartek świątecznych, pisanek i baranków wykonanych przez naszych uczniów i rodziców. Wzjeliśmy tez udział w akcji “Koszyk Wielkanocny” (z ramienia fundacji “Świat na TAK”), w ramach której przygotowaliśmy między innymi świąteczny podarunek dla chorego kolegi z klasy 1 G.

Kwiecień 2005

Zorganizowaliśmy akcję zbierania podpisów od młodzieży oraz rodziców w celu oprotestowania sprzedaży polskich koni do Włoch na rzeź oraz ich transportu w nieludzkich warunkach. Akcja ta przeprowadzona była we współpracy z VIVĄ. 

Maj 2005

Uczestniczyliśmy w XII Stołecznym Samorządowym konkursie nastolatków “Ośmiu Wspaniałych”. Nasz klub reprezentowali: Izabella Burnat maturzystka z 3 B, Monika Niewolewska z 1 H oraz Radosław Kozłowski z 2 F (laureat wyróżnienia indywidualnego). Uroczystość odbyła się w Sali Kongresowej. 

Czerwiec 2005

We współpracy z samorządem szkolnym zorganizowaliśmy wystawę fotograficzną pod hasłem “Adoptuj psa”. Z okazji Dnia Dziecka przeprowadziliśmy zbiórkę zabawek i słodyczy dla Domu Samotnej Matki. Po raz 12 odbyła się Olimpiada dla Niepełnosprawnych. Spotkanie miało miejsce na stadionie Gwardii. Dwunastu naszych wolontariuszy opiekowało się uczestnikami zawodów. Często pomoc taka była odciążeniem dla rodziców.

Koło wolontariatu zakończyło swoją działalność pod koniec czerwca piknikiem zorganizowanym przez fundację oraz wycieczką do Kampinosu zorganizowaną przez ośrodek “MAJA”.

Autorka tekstu: Dorota Maćlowiak – opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu

Skip to content