SYMULACJA ROZPRAWY SĄDOWEJ W SIEDZIBIE SĄDU OKRĘGOWEGO WARSZAWA-PRAGA

Uczniowie klasy 3c mieli wyjątkową okazję przygotowania i przeprowadzenia symulacji rozprawy sądowej w siedzibie Sądu Okręgowego Warszawa-Praga. Było profesjonalnie i zgodnie z wszystkimi zasadami. przebiegu procesu cywilnego. Uczniowie doskonale weszli w swoje role, a nad stroną merytoryczną czuwał Pan Artur Redzimski- sędzia Wydziału Cywilnego. Po symulacji rozmawialiśmy na temat zawodu sędziego- wymagań stawianych kandydatom oraz codziennej pracy na sali sądowej. Zwiedziliśmy siedzibę Sądu, byliśmy w niebieskim pokoju przesłuchań, przeznaczonym dla małoletnich świadków oraz na tzw. dołku, czyli miejscu, do którego przywożeni są podejrzani z aresztu w oczekiwaniu na rozprawę.
Uczniowie z niecierpliwością oczekują kolejnej symulacji tym razem procesu karnego.
Jola Wiszniewska