Wyjście klas do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

W listopadzie uczniowie klas 1a, 2a, 3a i 4a wzięli udział w wycieczce do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.  W Muzeum zwiedzili wystawę stałą “Dla Rzeczpospolitej. Józef Piłsudski 1867 – 1935”. Wystawa w ciekawy i nowoczesny sposób opowiada o naszej historii, o kolejnych latach życia Józefa Piłsudskiego, jego zaangażowaniu w sprawy Polski. Wystawa  składa się z sześciu galerii: Ziuk, Wiktor, Komendant, Naczelnik, Marszałek i Symbol, w których zgromadzono  wiele cennych, oryginalnych pamiątek związanych bezpośrednio z Józefem  Piłsudskim, a także okresem, w którym żył, np  buławę, mundur, klucze do Wilna, koszulkę chrzcielną Ziuka, maszynę drukarską “Bostonka”. Uczniowie, zwiedzając poszczególne galerie,  poznali  dzieciństwo i młodość Ziuka w Zułowie, Wilnie, Charkowie, lata zesłania syberyjskiego, czas walki konspiracyjnej,  niepodległościowej i państwotwórczej Marszałka.

Wyjście klas wpisało się w szkolne obchody 105.  rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.