Uczniowie Kossutha walczą o tron Rzeczypospolitej!

Uczniowie naszego liceum 27.09 wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie “Wolna Elekcja 1573”, wcielając się postaci historyczne z tamtych czasów. Gracze musieli wykazać się wyobraźnią, zdolnością strategicznego myślenia, skutecznymi negocjacjami i zawieraniem sojuszy, aby przejść do kolejnego etapu konkursu oraz mieć szansę na zostanie pierwszym elekcyjnym królem Polski. Ten zaszczytny tytuł przypadł Karolowi Chomentowskiemu z klasy 3c, który zmienił bieg historii i jako Ernest Habsburg objął tron. Jednocześnie Karol zakwalifikował się do etapu regionalnego, uzyskując najwyższą liczbę punktów spośród uczestników. Drugie miejsce przypadło natomiast Łukaszowi Dymkowi z kl. 3d, zaś trzecie zajęła Patrycja Rydz z kl. 3c. Rozgrywkami pokierowała mistrzyni gry, w tej roli wystąpiła Aleksandra Pienkos.

Gratulujemy zwycięzcom, którzy dzięki umiejętności pracy zespołowej, komunikacji i kreatywności, uzyskali w konkursie wysokie wyniki. Życzymy powodzenia podczas kolejnego etapu, a pozostałym graczom serdecznie dziękujemy i liczymy na sukcesy w następnych rozgrywkach!