MŁODZI GŁOSUJĄ-PRAWYBORY 2023

4.10.2023 zainspirowani projektem Centrum Edukacji Obywatelskiej ,,Młodzi Głosują”- przeprowadziliśmy Prawybory 2023. Cel to kształtowanie postaw obywatelskich i prodemokratycznych. Przedstawiciele klas 3c i 4c przygotowali krótkie prezentacje na temat wylosowanych komitetów wyborczych, które obejrzeli i wysłuchali uczniowie wszystkich klas. Prezentacje wykonane były według jednego schematu i trwały taki sam czas, tak by każdy komitet miał równe szanse w rywalizacji o glosy. Chodziło również o pokazanie różnorodności poglądów i oferty programowej. Poza tym zadaniem komitetu było przygotowanie stoiska. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i samodzielnością. Zabawa przebiegała zgodnie z zasadami Kodeksu wyborczego przygotowanego wcześniej. Każdy uczestnik prezentacji miał prawo zagłosować na wybrany komitet wyborczy.

PROTOKÓŁ SZKOLNEJ KOMISJI WYBORCZEJ

Do głosowania uprawnionych było 727 osób.

W głosowaniu wzięło udział 557 osób.

Frekwencja 76,6%

Głosów nieważnych oddano 10.

Wyniki komitetów wyborczych:

1.KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI- 36,98%

2.KOMITET WYBORCZY NOWA LEWICA-15,97%

3.KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ-14%

4.KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚCI-12,92%

5.KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE-10.23%

6.KOMITET WYBORCZY BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY-8,61%

Jola Wiszniewska